Forum o knjigama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

54. MEĐUNARODNI BEOGRADSKI SAJAM KNJIGA

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

154. MEĐUNARODNI BEOGRADSKI SAJAM KNJIGA Empty 54. MEĐUNARODNI BEOGRADSKI SAJAM KNJIGA Ned Okt 11, 2009 4:24 am

Mixiii

Mixiii
Administrator

54. MEĐUNARODNI BEOGRADSKI SAJAM KNJIGA


od 26. oktobra do 1. novembra 2009. godine


- Ove godine, 54. međunarodni beogradski sajam knjiga organizuje se po novom konceptu, koji podrazumeva pregledniju sajamsku prezentaciju i veći izložbeni prostor. Savremena svetska i domaća izdavačka produkcija, predstavljanje pisaca, promocije i drugi prateći programi izdavača koncipirani su po izložbenim celinama.

- U hali 1 Beogradskog sajma, pored zemlje počasnog gosta, nalaziće se domaći i strani izdavači - isključivo sa sopstvenim izdanjima.
Domaći i strani izdavači i knjižare nalaziće se u parteru hale 4 (bivša hala 14), dok će na galeriji ove hale biti antikvarne i korišćene knjige.
Državne institucije i ustanove svoju izdavačku produkciju i projekte predstaviće u hali 1a (bivša hala 5).
Nacionalne prezentacije i strani izdavači, izdavači koji za osnovnu delatnost imaju obrazovanje, izdavači školske i stručne literature nalaziće se u hali 2a.

- Na površini od 31 055 bruto kvadratnih metara, predstaviće se preko 800 izdavača iz zemlje i inostranstva.

- Zemlja počasni gost: Grčka. Pored štanda počasnog gosta koji će biti organizovan u osam tematskih celina kako bi pružio što bolji uvid u savremenu izdavačku delatnost Grčke, zemlja počasni gost će u svom amfiteatru u okviru kulturnog programa predstaviti 12 savremenih grčkih pisaca, kao i izdavačku delatnost šest izdavačkih kuća, među kojima i Nacionalnog muzeja savremene umetnosti Grčke i Svetogorskog ognjišta. Bogat svakodnevni program zemlje počasnog gosta uključuje i predavanja, projekcije, radionice za decu, performanse: "Od bogova ka ljudima" i "... a na nogama mi cipele od papira", 3D projekcije Fondacije Helenskog Sveta kao i aktivnosti Helenskog fonda za kulturu u Beogradu.

- Izdavači iz inostranstva: pored Grčke kao zemlje počasnog gosta, na ovogodišnjem Sajmu knjiga učestvuju izdavači iz Švedske, Japana, Kanade, Kine, Rusije, Francuske, Nemačke, Italije, Austrije, Španije, Portugalije, Švajcarske, Izraela, Brazila, Irana, Angole, Bugarske, Makedonije, Hrvatske, BIH, Republike Srpske, Crne Gore.

- Strip radionice: apsolutna novost na Sajmu knjiga jeste i otvaranje strip radionice u kojoj ćemo pratiti kako strip jedri kroz lepu književnost, film i druge medije, teoriju i masovnu kulturu, uz učešće pisaca, crtača, izdavača. Sa gostima renomiranim strip autorom Džejmijem Delanoom iz Britanije, te domaćim snagama Aleksom Gajićem, Dejanom Ognjanovićem, Borislavom Stanojevićem i Banetom Kercom uz navigaciju Draška Roganovića, svakog dana u posebno dizajniranoj strip sali od 13 sati paneli, predavanja, promocije i specijalni pokloni za posetioce!

- Poezija i okružje: Predstavljamo goste sajma, uvaženog slavistu Manfreda Jenihena, italijansku pesnikinju Gabrijelu Muzeti i poljsku pesnikinju Evu Lipsku.

- Školski dan: 29. oktobar 2009. Sajamski dan posvećen organizovanim posetama učenika, nastavnika, studenata i profesora. Izdavači pripremaju poseban sadržajan program namenjen đacima, studentima i profesorima.

- Nagrade međunarodnog beogradskog sajma knjiga: pored tradicionalnih nagrada za izdavaštvo biće dodeljena i nagrada "Dositej Obradović" koja se svake godine dodeljuje stranom izdavaču sa kontinuiranim doprinosom u objavljivanju i promociji srpske književnosti.

Za vise informacija posetite http://www.beogradskisajamknjiga.com/ i http://www.sajam.co.rs/active/sr-latin/home/details/_params/sajam_id/19230.html

Preuzeto sa sajta Beogradskog sajma knjiga

http://www.knjige-forum.com

*Britain-Addict*

*Britain-Addict*
Knjiški moljac
Knjiški moljac

Toooooooooo!Usoro ce sajam knjiga tra la la la la la!

Tatjana

Tatjana
Aktivan član
Aktivan član

Nadam sa da ću uspjesti doći...... Very Happy

http://enriqueserbia.forumotion.com/index.htm

Mixiii

Mixiii
Administrator

I, ko je bio na sajmu?
Ja sam se fenomenalno provela! Kupila sam cak 10 knjiga:

1. Koliba - Vilijem Pol Jang
2. Zovem se Dina - Herbjerg Vasmu
3. Decak u prugastoj pidzami - Dzon Bojn
4. Privatna skola - Kejt Brajan
5. Samo reci rec - Najl Vilijams
6. Zato sto te volim - Gijom Muso
7. Preziveti sa vukovima - Misa Defosenka
8. Igra senki - Tim Marsal
9. Na dalekom putu - Ismael Beah
10. Pijanista - Vladislav Spilman

Vec sam procitala dve od tih 10...3. i 4. a sad upravo citam 6!
Odusevljena sam, mislim da sam napravila sjajan izbor...Kakvi su vasi utisci??? Smile

http://www.knjige-forum.com

*Britain-Addict*

*Britain-Addict*
Knjiški moljac
Knjiški moljac

_Ja nisam bila Buhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Sad Sad Sad Sad
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  


Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions