Forum o knjigama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Curtis Sittenfeld - Zlatne klupe

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Curtis Sittenfeld - Zlatne klupe Empty Curtis Sittenfeld - Zlatne klupe Pon Jun 28, 2010 11:58 am

Leticia Kellie

Leticia Kellie
Novajlija
Novajlija

Lee Fiora inteligentna je djevojka kojoj je četrnaest godina u trenutku kada je otac iskrca ispred njezina novog doma na prestižnoj srednjoj školi Ault u američkom Massachusettsu. Iza sebe će ostaviti svoj rodni South Bend u Indiani i otvorena srca kročiti u ono što glamurozna školska brošura prikazuje kao svijet u kojem dječaci u puloverima čavrljaju ispred starih ciglenih zgrada, a svi složno pjevaju himnu u kapelici. Lee će ubrzo otkriti da je Ault zatvoreni svijet koji sačinjavaju privlačni blazirani tinejdžeri koji ljeta provode na Nantucketu i međusobno razgovaraju jezikom prepunim kratica koje samo oni razumiju. U isto vrijeme zastrašena i fascinirana svojim razrednim kolegama, Lee će postati pronicljiva promatračica – a s vremenom i sudionica njihovih rituala i ponašanja. Kao učenica koja je u školu dospjela zahvaljujući stipendiji, Lee će se neprestano osjećati kao autsajderica koju vršnjaci istovremeno i privlače i odbijaju. Složeni odnosi s profesorima, intenzivna druženja s ostalim djevojkama, opsjednutost kolegom koji joj je manje od dečka i više od simpatije, sukobi s roditeljima od kojih se Lee sve više udaljava – sve će se složiti u zamršen, uzbudljiv i nerijetko bolan adolescentski svijet.

Debitantski roman Curtis Sittenfeld intrigantna je i dirljiva priča o odrastanju, no istovremeno i nevjerojatno zanimljiv prikaz problema klase, rase i spola u turbulencijama straha, ambicija i uzdrhtaloga srca kakvo samo tinejdžeri mogu imati.
Prijevod potpisuje Dubravka Pleše, a ilustracija na naslovnici preuzeta je s američkog izdanja.

Knjigu sam procitala u dva dana,odusevljena sam.Ne sjecam se kad sam zadnji put procitala tako dobru knjigu.

Jeste vi procitali?

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  


Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions