Forum o knjigama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pomoc - potreban stih, metafora ili citat

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Andrew Faraday

Andrew Faraday
Moderator

Ok, evo i ja da zatrazim pomoc Smile
Ako neko zna neki stih, metaforu, ili citat kojim bi u jednoj recenici predstavio smrt, odnosno da vise nisam ziv. Malo je bezveze al mi palo nesto na pamet oko jednog eseja koji moram da napisem pa bih i to stavio Very Happy

Mixiii

Mixiii
Administrator

Nesto odavde? Odgovara il da trazim dalje?


SMRT

Aleksandar Veiki i njegov mazgar postali su poslije smrti jednaki. (Marko Aurelije)

Prirodno je umrjeti kao što je prirodno biti rodjen. (Bekon)

Smrt je surova,ali život je još suroviji.(Muhamed Ikbal)

Smrti se najmanje boje oni čiji život ima najveću vrijednost. (Kant)

Budi uvijek spreman dočekati smrt, jer ona dolazi kada joj se najmanje nadaš. (Johan Vesel)

Poslednji čin života je krvav, ma koliko inače komedija bila lijepa: baci se najzad malo zemlje na glavu , pa je svršeno zauvijek. (Paskal)

Ti se bojiš smrti; ali, zamisli šta bi bilo s tobom kad bi morao vječito da živiš onakav kakav jesi? (Tolstoj)

Živi tako kao da ćeš odmah sada morati da se rastaneš sa životom, kao da je vrijeme koje ti je ostavljeno neočekivani dar. (Marko Aurelije)

Živi dovjeka i doveče! Radi kao da ćeš živjeti vječito, a postupaj sa ljudima kao da ćeš umrjeti odmah! (Tolstoj)

http://www.knjige-forum.com

Andrew Faraday

Andrew Faraday
Moderator

Ni ja ne znam kako da objasnim sta trazim, treba mi nesto u smislu kao - i posle njega ostade... ili kao iz ove pesme "I na kraju ove iluzije strasne, kraj Mackovog groba ni cveta, nit masne... tako nesto, ne znam ni sam, nikako nisam dobar u pisanju Mad Ta recenica treba da predstavi da sam u medjuvremenu umro, posto je radnja smestena 2030.

Mixiii

Mixiii
Administrator

Hmmm pa jedino da ti smislimo neku unikatnu Very Happy

http://www.knjige-forum.com

Andrew Faraday

Andrew Faraday
Moderator

Ma meni se sve cini da sam negde procitao ovo sto mi treba ali sanse da se setim su 1%.
Valjda cu naci nesto do kraja dana, a i ja kakav sam prvo razmisljam o kraju a ono glavno tek treba sad pocnem da pisem Very Happy

macinger84

macinger84
Administrator

I ostade samo praznina u ljusturi dok je dusa otplivala medju zvezde na vecni boravak.

Jel tako nesto????

Andrew Faraday

Andrew Faraday
Moderator

E ovo nije lose, bas sad uzeh da zavrsim ovo pa da posaljem, dok ne prodje rok.

macinger84

macinger84
Administrator

Drago mi je da sam mogao pomoci Smile

Andrew Faraday

Andrew Faraday
Moderator

Hvala macinger, i tebi mixiii hvala, posto sam dobio ideju oko citata Smile Tema ide pod lock a uskoro cu postaviti ovaj esej sto sam napisao, da se i ja ovde upisem medj autore Very Happy

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  


Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions