Forum o knjigama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pet prijatelja (Enid Blyton)

+5
Ivana
Pink
.But Home Is Nowhere.
Mixiii
Raoul_Duke
9 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Pet prijatelja (Enid Blyton) Ned Feb 21, 2010 1:22 pm

Raoul_Duke


Novajlija
Novajlija

Siguran sam da među članovima foruma ima onih koji su gutali knjige iz ovog serijala kada su bili mali.

Avanture četvoro dece i (prepametnog) psa su često bile razlog mojih "svađa" sa bibliotekarkama, jer nisu verovale da dete može svaki dan da pročita po jednu knjigu.

Sada, posle petnaestak godina, rešio sam da obnovim štivo i da nabavim za svoju i (ako da Bog) kolekciju svoje dece sve knjige iz serijala Pet prijatelja, a ima ih ukupno 21. Pre svega su mi interesantna izdanja Mladinske knjige Zagreb iz 1990/91 godine, mada je bilo i kasnijih izdanja Narodne knjige, ali nikada cela serija.


Ukoliko neko ima knjige i spreman je da ih proda, rado bih saslušao predlog.

2Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Ned Feb 21, 2010 1:23 pm

Raoul_Duke


Novajlija
Novajlija

Evo i spiska svih knjiga iz serijala u izdanju Mladinske knjige Zagreb.

1. Na otoku s blagom
2. U novoj pustolovini
3. U bijegu
4. Protiv krijumčara
5. U cirkusu
6. U službi znanosti
7. Na logorovanju
8. Na tragu zločina
9. Protiv otmičara
10. U lovu na dragulje
11. Na strani pravde
12. Protiv obalskih gusara
13. Na tajanstvenoj pustari
14. Mali detektivi
15. Na tajnom tragu
16. U službi avijacije
17. U škripcu
18. Čuvari starina
19. Na demonskim stijenama
20. U podzemnoj riznici
21. U poslijednjoj pustolovini




Meni nedostaju sledeća izdanja:

Na otoku s blagom
U novoj pustolovini
U lovu na dragulje
Na strani pravde
Protiv obalskih gusara
Na tajanstvenoj pustari
Mali detektivi
Na tajnom tragu
U službi avijacije
U podzemnoj riznici
U posljednjoj pustolovini



Ako ih neko ime i spreman je da ih proda ili menja za nešto drugo, neka javi u privatnoj poruci ili odgovoru na temu.

3Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Pon Feb 22, 2010 2:45 pm

Mixiii

Mixiii
Administrator

Hm nisam sigurna ali mi se cini da imam samo Na otoku s blagom.
Medjutim, moram jos da proverim.

http://www.knjige-forum.com

4Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Pon Feb 22, 2010 4:13 pm

Raoul_Duke


Novajlija
Novajlija

Javi mi ili ovde, ili na: stevangjk (et) džimejl.com Cool


Hvala!

5Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Ned Jun 13, 2010 7:18 am

.But Home Is Nowhere.

.But Home Is Nowhere.
Strastveni čitač
Strastveni čitač

nikada mi nisu bili zanimljivi

http://poet-world.darkbb.com/forum.htm

6Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Sub Sep 25, 2010 5:06 pm

Pink

Pink
Član
Član

Divne knjige! Procitala sam sve, ali davno... Smile

7Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Sub Sep 25, 2010 5:08 pm

Ivana

Ivana
Knjiški moljac
Knjiški moljac

Ja sam pročitala 4 ili 5, zanimljive su Smile

8Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Sub Mar 19, 2011 7:03 am

Elly

Elly
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Pročitala sam nekoliko, baš su zanimljive Smile

9Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Čet Maj 05, 2011 6:11 am

MargaretAtvud

MargaretAtvud
Član
Član

Procitala sam jednu,ne secam se kako se zvala.Mislim da je nova pustolovina...tako nesto...
Lepo je za decu Smile Interesantno

10Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Čet Nov 10, 2011 2:49 am

Perzefona


Novajlija
Novajlija

Meni fale tri knjige i to

U škripcu
U podzemnoj riznici
U poslednjoj pustolovini

Trazim iskljucivo izdanja Mladinske knjige
Ukoliko bi neko da proda javite mi se na pm

11Pet prijatelja (Enid Blyton) Empty Re: Pet prijatelja (Enid Blyton) Pet Apr 20, 2012 4:10 pm

Jeja17

Jeja17
Novajlija
Novajlija

Divno je podsetiti se ovih knjiga. Procitala sam 4, 5; U skripcu, Cuvari starina, Na ostrvu s blagom... Knjige su odlicne za razvijanje decjeg avanturistickog duha a pre svega su zanimljive. Nikakav problem mi ne bi bio ni sad da ih citam, knjige su odlicne.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  


Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions