Forum o knjigama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Book club (ili klub čitatelja)

+8
macinger84
phoenix00
Vlajki
Shelly Stoudes
Andrew Faraday
amaranth
Still_dreaming
polly88
12 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 4]

51Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sre Avg 04, 2010 5:34 am

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

E da, i ako mogu zamolit da predlažemo knjige stranih autora, jer ja ne mogu nabaviti knjige srpskih pisaca, nažalost...

I svakako napišite kratak opis knjige koju predlažete (može i copy/paste ako ju niste čitali), čisto da svi znamo o čemu se ukratko radi; tako je lakše odabrati, bar meni...

52Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sre Avg 04, 2010 9:29 am

amaranth

amaranth
Zavisnik knjiga
Zavisnik knjiga

Slazem se sa Polly. Smile Bilo bi dobro i da ne budu sve klasici. Da prodjemo kroz razne zanrove.

http://wall.serbianforum.info/forum.htm

53Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sre Avg 04, 2010 11:23 am

Still_dreaming

Still_dreaming
Aktivan član
Aktivan član

I ja se slaže sa Polly, samo neću moći da učestvujem u početku jer imam već dosta za čitanje (48 srpskih pisaca i veliki deo njihovih dela), a stiže i septembarski ispitni rok. Uglavnom, podržavam i kad god budem mogao pridružiću se. Smile

http://wall.serbianforum.info/portal.htm

54Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sre Avg 04, 2010 12:11 pm

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

amaranth ::Slazem se sa Polly. Smile Bilo bi dobro i da ne budu sve klasici. Da prodjemo kroz razne zanrove.

Naravno; to će zavisiti od onoga tko bude predlagao knjige, ali ja prva neću predložiti nešto što sam imala za lektiru, hehe

Still_dreaming ::I ja se slaže sa Polly, samo neću moći da učestvujem u početku jer imam već dosta za čitanje (48 srpskih pisaca i veliki deo njihovih dela), a stiže i septembarski ispitni rok. Uglavnom, podržavam i kad god budem mogao pridružiću se. Smile

Bojim se da ću i ja morati preskočiti neke knjige jer me u 9. mjesecu čekaju 2 ispita, a onda od 10. mjeseca i hrpa lektira (imam i novu hrvatsku književnost i svjetsku)... Potrudit ću se da sve uskladim, ali ne mogu ništa obećati...

55Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Čet Avg 05, 2010 3:01 am

amaranth

amaranth
Zavisnik knjiga
Zavisnik knjiga

A sta mislite da to bude jedna knjiga mesecno? Mozda bi tako lakse mogli da se uklopimo, jer kako vidim, svima nama obaveze krecu sad sa septembarskim rokom. Po mogucnosti da predlozene knjige ne budu narocito opsirne.

http://wall.serbianforum.info/forum.htm

56Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Čet Avg 05, 2010 3:38 am

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

amaranth ::A sta mislite da to bude jedna knjiga mesecno? Mozda bi tako lakse mogli da se uklopimo, jer kako vidim, svima nama obaveze krecu sad sa septembarskim rokom. Po mogucnosti da predlozene knjige ne budu narocito opsirne.

Što se mene tiče - može Smile

57Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Čet Avg 05, 2010 7:02 am

Still_dreaming

Still_dreaming
Aktivan član
Aktivan član

I ja se slažem, ali opet ne mogu da garantujem da ću uvek moći... Septembar mi zaveže ruke za sve, pa ni na netu nisam previše...

http://wall.serbianforum.info/portal.htm

58Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Pet Avg 06, 2010 5:39 am

phoenix00

phoenix00
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Eh ljudi, rado bih vam se pridružila, ali nisam tu u vreme kad ćete komentarisati knjigu (oko 12.08. ako sam dobro razumela), tako da ne mogu. Ali ubuduće uskačem kad mogu! Smile

59Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Pet Avg 06, 2010 6:55 am

amaranth

amaranth
Zavisnik knjiga
Zavisnik knjiga

Phoenix welcome to the club! Very Happy
Drago mi je da si nam se prikljucila. Naravno, nije obavezno da uvek citas knjige i diskutujes, ali kada god za to imas vremena bice nam drago da svoje misljenje i kritike podelis sa nama.

http://wall.serbianforum.info/forum.htm

60Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Pet Avg 06, 2010 7:49 am

Shelly Stoudes

Shelly Stoudes
Knjiški moljac
Knjiški moljac

Pošto sam ja na redu..evo da predložim 3 knjige koje sam izabrala Smile

1. Mladen Oljača - Molitva za moju braću
2. D.H. Lorens - Prekršilac
3. Danilo Kiš - Rani jadi

Čula sam da su knjige dobre xD
Nije baš neki izbor, ali eto...

61Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sub Avg 07, 2010 6:52 am

phoenix00

phoenix00
Strastveni čitač
Strastveni čitač

amaranth ::Phoenix welcome to the club! Very Happy
Drago mi je da si nam se prikljucila. Naravno, nije obavezno da uvek citas knjige i diskutujes, ali kada god za to imas vremena bice nam drago da svoje misljenje i kritike podelis sa nama.

Hvala, amaranth! Smile Veoma mi se svidela ideja, i drago mi je što nas ima ovde! Very Happy
Izvinjavam se zbog ovog malecnog spama. zvizduk

62Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sub Avg 07, 2010 10:40 am

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Shelly Stoudes ::1. Mladen Oljača - Molitva za moju braću
2. D.H. Lorens - Prekršilac
3. Danilo Kiš - Rani jadi

Što se Oljače tiče, stvarno nisam nikada čula za njega. Malo sam googlala i jedino što sam saznala je to da je bosanskohercegovački pisac, a pisao je negdje poslije Drugog svjetskog rata. O romanu "Molitva za moju braću" nisam ništa našla.

David Herbert Lawrence je navodno pisac erotske proze. Evo što sam našla o romanu "Prekršitelj": Romantična ljubav puna glazbe, snova i ljepote prirode tragično završava. Sigmund se ubija ne mogavši podnijeti razapetost između ljubavnice i supruge i djece. Da li je Helena bila vrijedna te žrtve? Ili je glazba kriva za sve?!.

Kiša sam već počinjala čitati, i to baš "Rane jade": Knjiga novela Rani jadi govori o ranom piščevu djetinjstvu, koje je proveo u Mađarskoj. Ova knjiga novela objedinjena je glavnim junakom i jednim narativnim subjektom koji kazuje priču. Zato ova knjiga ima i neke osobine romana.

Vjerujem da su sve 3 knjige dobre, ali ja svoj glas dajem Kišu, jer je to trenutno jedina knjiga s popisa do koje mogu doći u svojoj knjižnici.

Što ostali kažu?

I da, Phoenix00, dobrodošla! Očekujemo i tvoj glas Smile

63Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sub Avg 07, 2010 12:44 pm

Shelly Stoudes

Shelly Stoudes
Knjiški moljac
Knjiški moljac

Pričali su mi o prvoj knjizi..i kažu da je mnogo dobra. Međutim, i ja dajem glas (ako mogu) Kišu Smile

Ostali? Smile

Nadam se da vam se sviđa izbor Laughing

64Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sub Avg 07, 2010 12:52 pm

Still_dreaming

Still_dreaming
Aktivan član
Aktivan član

Aaaaaaaaaaaaaaaa, Kiš! I to mi je u programu! Može on! Very Happy
Ali opet ne obećavam jer nailazi septembar i treba druge ispite da spremam (taj prenosim u 4. godinu).Voleo bih opet da učestvujem, ali javiću. Smile

http://wall.serbianforum.info/portal.htm

65Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Sub Avg 07, 2010 1:10 pm

phoenix00

phoenix00
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Hvala, polly. Smile
Eto, slažem se za Kiša. Smile

66Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Ned Avg 08, 2010 9:52 am

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Shelly Stoudes ::Pričali su mi o prvoj knjizi..i kažu da je mnogo dobra. Međutim, i ja dajem glas (ako mogu) Kišu Smile

Ostali? Smile

Nadam se da vam se sviđa izbor Laughing

Naravno da je dobar izbor! Da mogu nabaviti knjigu "Prekršitelj", mislim da bih za nju glasala, ali vjerujem da će i Kiš biti i više nego dobar (možda zato što sam dijelom Mađarica, hihihi).

A kako napredujete sa Stankovićem? Ja sam na 16. poglavlju i mislim da ćemo baš imati o čemu raspravljati!

67Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Ned Avg 08, 2010 11:35 am

Still_dreaming

Still_dreaming
Aktivan član
Aktivan član

Ja sam na 15. poglavlju i slažem se da će imati o čemu da se diskutuje... bravo

http://wall.serbianforum.info/portal.htm

68Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Pon Avg 09, 2010 2:59 pm

Still_dreaming

Still_dreaming
Aktivan član
Aktivan član

Kako vam ide? Je l neko možda završio? Ja sam na 20. poglavlju...

Koliko sam jashvatio, još sutra i prekosutra ima fore da se pročita, a onda se otvra tema za komentarisanje...

Inače, ko će da otvori tu temu? I gde? U lektire, a?

http://wall.serbianforum.info/portal.htm

69Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Uto Avg 10, 2010 5:29 am

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Still_dreaming ::Kako vam ide? Je l neko možda završio? Ja sam na 20. poglavlju...

Koliko sam jashvatio, još sutra i prekosutra ima fore da se pročita, a onda se otvra tema za komentarisanje...

Inače, ko će da otvori tu temu? I gde? U lektire, a?

Hehe, i ja baš završavam 20. poglavlje.
Pa da, mislim da bi se 12. 8. trebala otvoriti nova tema. A možeš ju ti otvoriti, zato što si ti predložio knjige za ovaj krug, a onda sljedeću otvara Shelly i tako redom... Što se mene tiče, može u lektirama pa kad Mixii dođe može premjestiti ako ima bolju ideju Smile

70Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Uto Avg 10, 2010 5:52 am

Still_dreaming

Still_dreaming
Aktivan član
Aktivan član

Ok, nije problem, otvoriću ja... Ali mi se čini da samo ti i ja čitamo... Mad

http://wall.serbianforum.info/portal.htm

71Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Uto Avg 10, 2010 9:13 am

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Still_dreaming ::Ok, nije problem, otvoriću ja... Ali mi se čini da samo ti i ja čitamo... Mad

Sad čekam da se netko javi i kaže - ne, ne, i ja čitam, hehe; ali izgleda da stvarno samo nas dvoje čitamo. A ništa, mi ćemo reći svoje, a ostali se kasnije mogu nadovezati...

72Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Uto Avg 10, 2010 12:22 pm

amaranth

amaranth
Zavisnik knjiga
Zavisnik knjiga

Hey, hey... Ja citam! Smile

http://wall.serbianforum.info/forum.htm

73Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Uto Avg 10, 2010 1:12 pm

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

amaranth ::Hey, hey... Ja citam! Smile
aplauz
Baš mi je drago!

A mislim da i Shelly čita, vidjela sam u temi - što trenutno čitate Very Happy

74Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Čet Avg 12, 2010 9:12 am

polly88

polly88
Strastveni čitač
Strastveni čitač

Mislim da bismo danas trebali odlučiti koju knjigu sljedeću čitamo. Do sada su svi glasali za Kiša.

A moramo odrediti i rok. Ako se svi slažete da se mjesec dana čita knjiga, onda bismo novu temu trebali otvoriti 9. 9.

75Book club (ili klub čitatelja) - Page 3 Empty Re: Book club (ili klub čitatelja) Pet Avg 13, 2010 2:00 pm

Shelly Stoudes

Shelly Stoudes
Knjiški moljac
Knjiški moljac

Eh, super...iako mislim da ćemo svi pre roka završiti čitanje, u redu će biti ovo.
Onda ja otvaram 9.9. koliko sam razumela..Je l' tako?

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 4]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  


Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions